Jakie szpilki wybrać? Zamszowe czy skórzane?

3 marca 2021 By:

Szpilki to wyjątkowy rodzaj obuwia damskiego, cieszący się ogromnym uznaniem pań już od wielu lat. Ciężko jest bowiem wyobrazić sobie bardziej elegancki sposób na wyeksponowanie naszych nóg, szczególnie podczas letnich spacerów. Nie dziwi więc fakt, że producenci obuwia oferują nam szeroki wybór obuwia na obcasach, od stonowanych szpilek zamszowych, po lśniące warianty skórzane.

Wiele pań zastanawia się jednak, czy szpilki faktycznie będą dla nich odpowiednim wyborem. Szczególnie, że każda z nas zetknęła się zapewne z opinią, że buty na obcasach są stosunkowo niszowym elementem garderoby. W niniejszym artykule opowiemy, na co powinnyśmy zwrócić uwagę, wybierając idealne szpilki dla siebie na https://margoshoes.pl/pl/c/Szpilki/40

Dobór obcasa

Nawet, jeśli interesujące nas szpilki zamszowe już przykuły naszą uwagę, przed dokonaniem zakupu warto jest je przymierzyć. Powód jest prosty – grubość i wysokość obcasa powinna pasować do naszego ciała. Panie nieco wyższe mogą bowiem poczuć się dość niezręcznie, przewyższając nagle swoich partnerów. Nie kierujmy się również myśleniem, że gwarancją elegancji są wyłącznie rozsławione w filmach, cienkie obcasy. Panie o nieco krąglejszych kształtach powinny bowiem stawiać na obcasy szersze, zapewniające lepszą stabilność podczas chodzenia. Słupki są również znakomitym wyborem, jeśli dress code w naszym miejscu pracy wymaga zakładania szpilek. Nie męczą one bowiem nóg, zachowując szykowny charakter tego typu obuwia.

Materiał ma znaczenie


To, czy w naszym przypadku lepiej sprawdzą się szpilki zamszowe, czy też skórzane, zależy przede wszystkim od tego, gdzie będziemy je nosić. Matowość zamszu, szczególnie w połączeniu z odcieniami, zbliżonymi do naturalnego koloru skóry, czyni go bardzo uniwersalnym wyborem. Obuwie tego typu jest idealnym rozwiązaniem podczas luźniejszych wyjść na miasto, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamszowe buty w kolorze écru założyć również w pracy. Skóra, szczególnie czarna, należy z kolei do materiałów niezwykle szykownych. Szpilki nią pokryte znakomicie zaprezentują się na weselach, w pracy czy też w filharmonii.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *